Педагогикалық әдеп кеңесі өз қызметін 2023-2024 оқу жылына бекітілген жұмыс жоспарына сәйкес жүргізді.
Педагогикалық әдеп жөніндегі кеңес 2023 жылдың қыркүйек, желтоқсан, 2024 жылдың наурыз, мамыр айларында 4 отырыс өткізді. Бірінші отырыста Жұмыс жоспары жасалып, бекітілді, педагогикалық әдеп жөніндегі кеңестің құрамы таңдалды, педагогикалық әдеп жөніндегі кеңес мүшелерінің функционалдық міндеттері анықталды. Сондай-ақ бірінші отырыста Кеңес мүшелері «Педагог» кәсіптік стандартын пысықтап, қабылдап, балабақшаның педагогикалық ұжымына түсіндірме жұмыстарын жүргізді. Екінші және үшінші отырыстарда мұғалімдер кеңесінде «ОӘБ тапсыру кезінде мұғалімдердің мінез-құлық ережелері», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл» тақырыптарында әңгімелесу, пікірталас түрінде мұғалімдермен дәрістер өткізілді. мектепке дейінгі білім берудің педагогикалық ұжымы».
Ағымдағы оқу жылында Кеңес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 08.01.2016 жылғы «Педагогикалық әдеп қағидаларын бекіту туралы» бұйрығының және «Педагогикалық әдеп қағидаларын бекіту туралы» бұйрығының орындалуын бақылау бойынша жұмыс жүргізді. педагогикалық әдептің кейбір мәселелері», Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 11.05.2020 No 190 бұйрығы.
Педагогикалық әдеп жөніндегі кеңес мүшелері мектепке дейінгі ұйымның педагогикалық ұжымының мінез-құлық нормаларын сақтауын, салауатты, іскерлік атмосфераны, ұжымда теңдік пен әділеттілікті сақтауды, мүдделер қақтығысының алдын алу және шешу бойынша шаралар қабылдауды, сондай-ақ ұйымның педагог-әдептілік мәселелерін қамтамасыз етуді бақылап отырды. қызметкерлердің қызметтік мінез-құлық талаптарының сақталуына жүйелі мониторинг жүргізу, мораль, этика және этика мәселелеріне ерекше көңіл бөлу.
Педагогикалық әдеп жөніндегі кеңес мүшелері балабақша қызметкерлерінің педагогикалық этикасы туралы ата-аналар арасында анонимді сауалнама жүргізді.
 Педетика жөніндегі кеңес туралы ережені басшылыққа ала отырып, Кеңес өз қызметінде мұғалімдердің педагогика бойынша заңнамалық базаны сақтауына тұрақты бақылауды жүзеге асырды. Кеңес мүшелері этикалық принциптерді жүзеге асыру және қолдану, педагогикалық қызметкерлердің құқықтары мен бостандықтары, білім беру үдерісіне барлық қатысушылардың этикалық тәртібі туралы әңгімелер жүргізді.
Сондай-ақ Кеңес мүшелері педагогикалық ұжыммен сыбайлас жемқорлық әрекеттерінің салдары туралы әңгімелер жүргізді.
Өткен кезеңде Педагогикалық әдеп жөніндегі кеңестің қарауына ата-аналардан немесе балабақша тәрбиешілерінен этикалық нормалар мен Педагогикалық әдеп талаптарын бұзуға қатысты мәселелер бойынша хаттар мен арыздар түскен жоқ.
Педагогикалық әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы____________Усенко Н.А.

Жаңартылған күні: 12.09.2024 23:22
Құрылған күні: 12.09.2024 23:22